top of page

Zeytinseli'nin Hikayesi

Aslen Osmaniye'li bir aile olan İşlek Ailesi, tüm kutsal kitaplarda yer alan ölmez ağaç zeytine olan aşklarından, 2007 yılında Didim'de 400 dönümlük bir zeytin bahçesi alarak zeytinciliğe adım atmıştır.

Zeytine değer katmak ve Türkiye'yi zeytinyağı konusunda en iyi şekilde temsil etmek, için yola çıkan İşlek ailesi, 400 dönümlük bahçelerinde, Domat, Memecik, Ayvalık, Manzalina, Kalamata ve Gemlik cinsi zeytin yetiştirmektedir. 150 dönümde organik, 250 dönümde ise iyi tarım uygulamalarıyla zeytin yetiştiren Zeytinseli Zeytincilik, 2016, 2017 ve 2020 yıllarında İtalyada düzenlenen Flos Olei kataloğuna girmeyi başarmış ve defalarca hem Ulusal hem de uluslararası Zeytinyağı Kalite Yarışmalarından ödüller almayı başarmıştır. Ağaçların verime başlamasından bu yana geçen 6 yılda 13 ulusal 7 uluslararası ödül kazanmıştır. 

Zeytinseli Zeytincilik, Güney Ege'nin incisi, Apollon'un, Thales'in Artemis'in evi Didim'de 1000 m2 kapalı alanı bulunan fabrikasında, butik zeytin ve zeytinyağı üretimi ve paketlemesi yapmaktadır.

Zeytine olan sevgileri ve verdikleri değer sebebiyle, organik zeytin yetiştiriciliğine büyük önem veren İşlek ailesi, üretimlerini büyük bir titizlikle yapmaktadır. Organik zeytin yetiştiriciliğini, zeytin ağaçlarına bir borç bilen Zeytinseli, salamura zeytinlerini sadece kaya tuzu ile tatlandırmaktadır. Bütün ağaçlarının dikimlerini kendileri yapmıştır ve ağaçlarının bakımında kimyasal ilaç kullanmamaktadırlar. Zeytinlerini soğuk sıkım yöntemiyle ve tek cins sıkarak hem zeytinlerin karakteristik özelliklerini korumakta hem de zeytinyağının içeriğindeki besin değerlerini korumaktadır.

Ürünlerinde kaliteden asla ödün vermeyen ve sektörü her zaman daha ileri taşımak için çaba sarfeden Zeytinseli Zeytincilik, organik

zeytin, zeytinyağı, zeytinyağı sabunu, zeytin yaprağı, kuru incir reçeli, dağ kekiği, doğal cilt bakım ürünleri ve kantaron yağından oluşan geniş ürün yelpazesiyle, Güney Ege'nin doğallığını, güneşini, lezzetini sofranıza getiriyor.

bottom of page